patchlab festival & szpitalna 1 present Anthony Rother

Zwieńczenie festiwalu sztuki cyfrowej Patchlab Digital Art Festival 2017 w znakomitym towarzystwie z gościną u przyjaciół na Szpitalnej 1! Gościem kulminacji szóstej edycji festiwalu Patchlab będzie Anthony Rother!

Anthony Rother to niemiecki kompozytor muzyki elektronicznej, producent i ojciec wytwórni “Psi49Net”. To żywa legenda, zwany najważniejszym kontynuatorem twórczości grupy Kraftwerk, od ponad dwudziestu lat wytyczającym kierunek, w którym podąża scena techno. Już debiutanckim albumem “Sex With The Machines” wprawił znawców gatunku w zachwyt. Do dziś uznawany jest za kamień milowy elektro, a sam Rother został okrzyknięty geniuszem. Kolejnym albumem “Simulationszeitalter” tylko potwierdził swoją klasę i artyzm. Mroczne elektro w połączeniu ze stylistyką techno, odhumanizowany wokal, mrok i melancholia na zawsze wpisały go do kanonu najbardziej inspirujących twórców muzyki elektronicznej. Na słynne live acty Anthonego Rothera ściągają tłumy fanów. Stawia on zawsze na nieosiągalną dla innych jakość. Wychował na swojej muzyce całe pokolenie współczesnych djów i producentów.

Podczas tej nocy Anthony Rother zagra ADJ set (Artistic DJ set), czyli unikalny występ, oparty tylko o własne produkcje, których nie wydaje komercyjnie. Rother zaledwie raz na rok wypuszcza mix i udostępnia go na darmo słuchaczom. To wszystko sprawia, że każdy jego występ jest jeszcze bardziej wyjątkowy i niepowtarzalny.
Tej nocy usłyszymy także gości z południowych Niemiec. Na specjalne zaproszenie przyjadą do Krakowa Map.ache, połowa duetu Manamana, których zamykający dwudziestą edycję festiwalu Nachtdigital set porwał do tańca tłumy. Wraz z nim zagra Polo, którego wydawnictwa dla szanowanych labeli takich jak Holger i Kann Records zgrabnie balansują między muzyką techno i house.
Obok gości zza zagranicy noc uświetni creme de la creme polskiej sceny klubowej. VTSS, warszawsja djka, promotorka i producentka, członkini kolektywu Behind The Stage oraz feministycznego Oramics zagra intensywny live act. Na żywo zagra także Chino, członek kolektywu Radar, znany ze swoich porywających występów kipiących acidową energią. Usłyszymy też Dj Kuboka połowę duetu producenckiego VIELD z prężnie działającego kolektywu Veni Vidi Techno. Wizualnie całość dopełnią zjawiskowe instalacje świetlne docenianego na świecie VJa XYZ z Budapesztu oraz VJa R:A:U:L z Niemiec.
Współorganizatorem wydarzenia jest Goethe Institut w Krakowie.

Line-up
ANTHONY ROTHER – ADJ Set- [Nextdata, Datapunk]
Map.ache (Manamana/ Kann Records/ DE)
Polo (Holger/ Kann Records / DE)
VTSS (Oramics/ BTS)
Dj Kubok (Veni Vidi Techno./ VIELD/ FASRAT)
Chino live (Radar/ Shtum/ Holger)
Instalacja świetlna: András Nágy (XYZ/ HU)
Wizualizacje i światło: R:A:U:L [DE], László Zsolt Bordos [HU]