Noc AV

AV noc

AV NOC 1
14.10 (piątek)
| 15 PLN
20:00 | Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
22:00 | Barka

Współorganizatorami AV NOCy są Goethe Institut w Krakowie, Austriackie Forum Kultury oraz Barka.


beyond the entropic dimension
incite/ [DE]

listener

Najnowszy live-set niemieckiego duetu incite/, odnoszący się do postrzegania rzeczywistości zdominowanej przez nasze intuicyjne rozumienie pojęcia entropii czasu liniowości i nieodwracalności. Ich piąty projekt przedstawia mnogość równoległych wszechświatów dających w rezultacie nieskończoną liczbę różnych rzeczywistości. Duet wielokrotnie nagradzany za autorskie wizualizacje , po raz kolejny wykorzystuje szereg technik wizualnych – od makroskopijnego do krajobrazowego wideo, od poklatkowej do trójwymiarowej złożonej animacji, aby otworzyć unikalne przejście do fascynującego kosmosu poza naszą codzienną percepcją. W warstwie Muzycznie, “beyond the entropic dimension” czerpie z energii, wyznaczonej przez poprzednie live-sety: to bardzo dynamiczna i oryginalna elektronika. Wybór utworów jest zamieszczony na najnowszym albumie incite/, “light spin”, wydanym w październiku 2014 roku przez Hands Productions.

Projekt przygotowany we współpracy z Goethe Institut w Krakowie.Let’s Not Play
Thomas Wagensomerrer [AT]

listener

Immersyjny performance audiowizualny krytycznie odnoszący się do estetyki gier i internetowego fenomenu Let’s Play, w którym zaciera się granica między grą a przedstawieniem. Gracz staje się wykonawcą i działa jako pośrednik między rzeczywistością wirtualną (rozgrywka) a fizyczną (przedstawienie). Zauważając aktualny wzrost internetowego fenomenu (obecnie już raczej: gatunku) pt. “Let’s Play”, który przedstawia graczy (a właściwie: supergwiazdy) grających i prezentujących pewne gry komputerowe, utwór ten stara się zmodyfikować to pojęcie w sposób artystyczny, kwestionując jednocześnie estetykę gier, ich prezentację i samo przedstawienie.
Projekt przygotowany specjalnie na 5. edycję festiwalu sztuki cyfrowej Patchlab, gdzie odbędzie się jego premierowy pokaz.

Projekt przygotowany we współpracy z Austriackim Forum Kultury.De.
Elemaun [IR]

listener

Performance audiowizualny artysty z Teheranu składa się z 4 epizodów eksperymentalnej muzyki elektronicznej opartej na rytualnej i regionalnej muzyce południowego Iranu: Sistan-o-Baluchestan, Booshehr i khouzestan, części, które wykorzystano, pomimo, że charakteryzują się podobną muzyką, różną się znaczeniami i pojęciami. Większość dźwięków to nagrania w terenie oryginalnych występów (field recordings), wykorzystane do stworzenia nowej struktury muzycznej, współgrające z generowanym w czasie rzeczywistym obrazem, który ilustruje perską starożytną architekturę i sakralną geometrię w świeżej formie. Projekt prezentowany był w tym roku podczas festiwalu Ars Electronica w Linz.


22:00 | Barka

Teielte [live]
Botanica [live]
SLG
0ptic
Visuals:
4youreye [AT]
Ka:lu [IT]AV NOC 2
15.10 (sobota)

22:00 | Hotel Forum
15 PLN (przedsprzedaż przez Going App)
20 PLN (w dniu imprezy)FIEDEL (MMM, Berghain Resident/Berlin)
Fieder aka Michael Fiedler – producent związany od dawna z wytwórnią Ostgut, rezydent Berghain. Jeden z prawdziwych mistrzów berlińskiej sceny muzycznej, wymyka się stereotypowym wyobrażeniom o tamtejszym nurcie techno, zestawiając pozornie przeciwstawne style, minimalizm z house, ciężkie electro, a nawet hi-NRG, tworzy syntezę nastrojów prowadząc w zaskakujące opowieści.Eltron John / Ktoś Cię Kocha
Didżej, producent i muzyczny wyznawca o niespożytych siłach i bezkompromisowym podejściu do fachu. Jedna z bardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej. Miłośnik i kolekcjoner winylu, gra głęboką, często surową, ale zawsze przepojoną uczuciem muzykę, której korzenie leżą w soulu, disco, psychodelii oraz dubie, a której owoce można znaleźć pośród tego, co zwyczajowo nazywa się house i techno.Sylwia / NYP
Sylwia to DJ’ka i producentka osiadła w Berlinie. Zaczynała jako część duetu Sentel, którego działalność utorowała drogę do winylowej 12” w londyńskim Granholme Records. Solowy projekt Sylwii rozpoczął się w Krakowie, gdzie organizowała znaczące wydarzenia muzyczne i była ważnym ogniwem lokalnej sceny. Na swoim koncie ma już występy w legendarnym Panorama Bar, Tresorze oraz podczas CTM, scenę dzieliła m.in. z Neil Landstrumm, Inigo Kennedy, Perc, AnD, Recondite, Blawan. W swoich setach skupia się na szczerym przekazywaniu muzycznej pasji, wzbogacając swoje techno o surowe i industrialne pasaże.

Visuals:
4youreye [AT]
ElasticEye [UK]
Attaray Visual [HU]