noc audiowizualna

11.10.2013 (piątek) @ Forum Przestrzenie

wstęp wolny

Noc audiowizualna P a t c h 2013 to seria specjalnych projektów i performance’ów audiowizualnych oraz DJ/VJ setów, czyli muzyka elektroniczna i wizualizacje tworzone na żywo przez międzynarodowy skład artystów w FORUM Przestrzenie.

/ 22.00 / AV live:: Exosphere in. Entalpia. VJ Emiko
/ 22.30 / AV live:: Im2
/ 23.30 / AV live:: P. KIRN with DR. MO
/ 00.30 / DJ/VJ :: Sergio Omnidrive + Carlotta Piccinini
/2.30 – end/ DJ/VJ : Chrono Bross + Bordos.Art.Works [Węgry] , VJ Shado [Niemcy], Rodrigo Guzman Cazares aka Abduct [Meksyk], Anne Gentenaar aka VJ Illuminator [Holandia]

W programie m.in. pokaz specjalnego projektu, który zaprezentują Peter Kirn i dr.mo. Peter Kirn to kompozytor muzyki elektronicznej oraz VJ urodzony w USA, mieszkający obecnie w Berlinie. Jego prace były prezentowane m.in. podczas Frequency Festival, CommuniKey Festival, In/Out Festival, Dance Theater Workshop, Boston CyberArts Festival Ideas in Motion , FEED Soundspace, LEAP Gallery, Stereoluxe, LPM. Peter Kirn wystąpi wraz z Dr.Mo, berlińskim artystą, który występował m.in. na legendarnym amerykańskim festiwalu Burning Man i angielskim Big Chill.

Noc audiowizualna to także pełen emocji performance Carlotty Piccinini i Omnidrive, włoskiego duetu audiowizualnego, łączącego set djski electro/tech-house z miksowanym na żywo kolażem wideo i abstrakcyjnej grafiki z użyciem techniki stop motion. Carlotta i Omnidrive będą reprezentować Live Performers Meeting, jedno z największych światowych wydarzeń w sztuce AV.

Swój live act zaprezentuje warszawski duet IM2 (I’m too), który sam siebie określa mianem „multimedialnej hermafrodyty”. IM2 tworzy muzykę elektroniczną, jednocześnie nie odwracając się od swoich punkowych korzeni. IM2: Muzyka i Obraz, On i Ona, Yin i Yang – niczym uzupełniające się wzajemnie siły w przestrzeni multimediów.

W FORUM Przestrzenie wystąpi również ze specjalnym projektem VJ Emiko, znana ze swoich prac pokazywanych na największych festiwalach z muzyką elektroniczną, w tym Audioriver i Tauron Nowa Muzyka.

Zagrają także bardzo dobrze znani nie tylko krakowskiej publiczności Chrono Bross, którzy jak sami mówią, uwielbiają grać dla ludzi i w miejscach gdzie najważniejsza jest dobra muzyka, gdzie ludzie otwarci są na nowe brzmienia i często, zaskakujące i niekonwencjonalne rozwiązania.

Poza tym wystąpią:

Vj Illuminator
Elektro Moon Vision
VJ JQM
TVing Stage Design
tbc

Wydarzenie na facebooku