artyści

PawelJanicki

Paweł Janicki [PL]

www.paweljanicki.jp

Niezależny twórca interaktywnych systemów audiowizualnych, instalacji i performansów. Zajmuje się estetyką microsound i kompozycją algorytmiczną. Studiował kulturoznawstwo w Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracuje z Centrum Sztuki WRO jako kurator, kieruje również działem innowacji we WRO. Wykłada w Katedrze Intermediów ASP w Poznaniu. Swoje audiowizualne kompozycje kreowane za pomocą konsol do gier komputerowych zespół prezentował m.in. na Biennale Sztuki Mediów WRO, festiwalach Transmediale (Berlin), Ars Electronica (Linz), w Centre Georges Pompidou. Jest m.in. współtwórcą głośnego projektu Interaktywny Plac Zabaw. 


Bifulco

Giuseppe Bifulco aka DROP [IT]

www.inarboretum.com

Twórca i eksperymentator muzyczny, skupia się na pochodzeniu dźwięku traktując brzmienie nie jako estetyczny wytwór, ale pakiet informacji służący do terapii psycho-akustycznej. Mieszka i pracuje w Berlinie. 


DJSteffen

Steffen Bennemann [DE]

www.residentadvisor.net/dj/steffenbennemann

To pochodzący z Leipzig DJ i producent porywający wysublimowaną odmianą muzyki techno. Twórca wytwórni Holger oraz kurator muzyczny festiwalu Nachtdigital.


DaanKars

Daan Kars aka DNKRS [NL]

www.dnkrs.net

Artysta wizualny, programista z wiedzą antropologiczną, eksplorujący nowe znaczenia w technikach narracyjnych. Połączenie estetyki wizualnej z opowiadaniem i designem przestrzennym doprowadziło go do kultury VJskiej, sztuki instalacji, filmu i projektowania przestrzennego. Przestrzeń i czas zajmują kluczowe miejsce w jego pracach. Współtwórca kolektywów Lichtdichters, MAU oraz członek teamu Born Digital.


Bego400

Bego Santiago [E/DE]

www.begosantiago.com

Zajmuje się sztuką wizualną, literaturą, fotografią, reżyserią.  Tworzy instalacje w nurcie sztuki video-art, live-cinema oraz różonorodne projekty interaktywne. W swoich pracach skupia się na sprężeniu zwrotnym pomiędzy realnością a reprezentacją, zrozumieniu ‘realnego” jak konstrukcji indywidualnej i zbiorowej. Interesuje się połączeniem różnych przeciwieństw: realny – fałszywy, obecność – nieobecność, oryginał i kopia. Celem jego prac jest znalezienie punktów styczności pomiędzy tymi zjawiskami. Szuka momentu, w którym wszystkie warunki i reguły tracą swoją siłę i nagle te przeciwieństwa stają się lekkie i  kruche. 


kostik1

Christophe Tostain [FR]

www.christophe.tostain.free.fr

Dramaturg, reżyser oraz operator kamery. Jego prace, z których pięć zostało opublikowane we Francji, charakteryzują się językiem z pogranicza dramaturgii i poezji. W ciągu ostatnich lat pracuje nad własnym projektem, który jest połączeniem muzyki, wideo i nowych technologii. Wykorzystanie współczesnych instrumentów audiowizualnych pozwala mu odkrywać nowe poetyckie horyzonty. Jego muzyka i wideo nawiązują do nurtu Live-Cinema, której formę uważa za najlepszą do przekazywania idei, kryjącej się w perfromance.  Christophe Tostain już kilka razy prezentował swoje projekty m.in. na Café Concrete Plymouth (UK), podczas Live Performers Meeting na Białorusi i w  Holandii oraz w  Paryżu na IRL i Dimanche Rouge. 


PavelKarafiat1

Pavel Karafiat [CZ]

www.kassarar.cz

Multidyscyplinarny twórca, mieszkający obecnie w Czechach. Wypełnia lukę  i stara się łączyć obliczenia, estetykę oraz interakcję. Stosuje program vvvv dla tworzenia grafiki generatywnej, interaktywnych instalacji oraz projekcji wideo.  Zdobył tytuł magistra na Wydziałe Nauk Stosowanych w Pilźnie.  Jest członkiem  Lunchmeat Visual Label, czołowego zespołu sztuki wizualnej w Czechach.  


Bordos

László Zsolt Bordos [HU]

www.bordos.eu

Artysta obrazowania trójwymiarowego pochodzący z Budapesztu. Zaczął jako VJ w roku 2000. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Budapeszcie oraz na MediaLab UIAH (Uniwersytet Sztuki i Projektu) w Helsinkach. Z czasem jego imię jako artysty przekształciło się w studio Bordos.ArtWorks, które stworzyło pierwsze animacje 3D o wysokiej rozdzielczości. Od 2006 roku pracuje wraz ze swoim głównym partnerem Ivó Kovács’em i gronem zapraszanych artystów nad panoramicznymi projekcjami wysokiej rozdzielczości.


Bordos

Daan van Hasselt [NL]

Daan van Hasselt [NL] jest kreatywnym programistą, artystą plastykiem i pedagogiem, tworzy własne programy na potrzeby performance’ów audiowizualnych, instalacji multimedialnych i prac generatywnych, mówi osobie, wyraża się poprzez kodowanie. Pracuje takimi narzędziami jak openFrameworks, Processing, Arduino i TouchDesigner. Jako niezależny deweloper zdobył duże doświadczenie w tworzeniu aplikacji komercyjnych i artystycznych.


Fax

Andrea Familari Fax [IT]

www.famifax.com

Artysta wizualny pochodzący z Włoch eksplorujący audiowizualne interakcje, VJ. Obecne mieszka i pracuje w Berlinie. Wspólnie z Marco Berardi (Mogano) i Giuseppe Bifulco (Drøp) założył Records Label Arboretum – platformę skupiającą się na eksperymentach audiowizualnych. Członek międzynarodowego zespołu organizującego LPM.


AGlowacki

Andrzej Głowacki [PL]

www.ceberempathy.com

Projektant, architekt wnętrz, grafik. Twórca aplikacji mobilnych, w tym aplikacji edukacyjnych i aplikacji książkowych. Prof. zw. Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi koło naukowe App Design we współpracy z Microsoftem. Jego pasją i inspiracją projektową jest współczesna fizyka teoretyczna. W projektowaniu stawia na nowoczesne i przyszłościowe rozwiązania. Jest zwolennikiem wychodzenia naprzeciw potrzebom przyszłości, stąd jego umiłowanie dla transhumanizmu, nauczanie projektowania dla potrzeb cyberprzestrzeni oraz nacisk na wykorzystanie najnowszych narzędzi projektowych.


Aleksander

Aleksander Janicki [PL]

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest twórcą licznych instalacji multimedialnych, artystycznych akcji i działań parateatralnych, autorem scenografii i reżyserem spektakli plenerowych, gdzie stosował technologię mappingu, 3D, projekcje wielkoformatowe i interaktywne struktury generatywne. Jest autorem filmów eksperymentalnych z pogranicza wideo i instalacji oraz projekcji interaktywnych generowanych w czasie rzeczywistym (m.in. „Haiku” 2011 na Międzynarodowy Festiwal Audio Art, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOCAK, ). Na zaproszenie Andrzeja Wajdy zaprojektował multimedialną wystawę dotyczącą historii PRL – SocLand w Nowej Hucie (2001) oraz wystawę z okazji wizyty Cesarza Japonii w Krakowie – Hiroshige multimedialnie CSiTJ Manggha (2002). Brał udział w licznych międzynarodowych prezentacjach sztuki polskiej. Był współautorem, we współpracy z Krzysztofem Ingardenem, Pawilonu Polskiego na EXPO 2005 gdzie prezentował też swoją semi-aktywną instalacją Echo. Jego prace pokazywane była na festiwalach m. innymi: Musica Polonica Nova, Ad Libitum, Warszawska Jesień, WRO. Jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale scenografii /Scenografia a nowe media/. Obecnie realizuje pionierski projekt meta-filmu internetowego opartego na strukturze filmu Dziga Wiertowa „Człowiek z Kamerą” z roku 1929 oraz wystawę w ramach Tatsuno Art Project 2014 w Japonii.


Rodrigo

Rodrigo Guzmán Cázares aka ABDX [MEX]

www.abducto.tumblr.com

Artysta wizualny związany z eksperymentalną sceną audiowizualną, wywodzący się ze street art’u i estetyki cyfrowej w swoich pracach skupia się na rewizji nowoczesnego życia i percepcji czasu. Specjalizuje się w wizualizacji danych, animacji 2 i 3D, modyfikacji dźwięku, performansie audiowizualnym i programowaniu interaktywnych interfejsów graficznych. Zwycięzca Vj Torna LPM w Rzymie (2013) i VideoZone w Jaworznie (2013).


MarikaWata

Marika Ika Wato [PL]

www.cyberempathy.com

Artystka i projektantka, doktorantka w zakresie sztuk projektowych i kulturoznawstwa. Dyrektor kreatywny czasopisma CyberEmpathy – Visual and Media Studies Academic Journal. Zajmuje się badaniem oddziaływania przestrzeni medialnych na przestrzeń społeczną i kulturową.


Patrycja

Patrycja Ochała [PL]

www.precyzja.org

Pracuje głównie z plakatem i linorytem. Ukończyła grafikę na Uniwerstyetecie w Rzeszowie a obecnie pracuje nad pracą dyplomową. Jej prace brały udział w wystawach “Byt i Styl” w Lublinie, “Temperatura ciała i pokojowa”, “Srebrny czworokąt” w Przemyślu, “Biennale WRO 2013”, “Kultura miejska” w Rzeszowskiej starej drukarni, “Plac sztuki” przy okazji Wschodu Kultury i innych.


Kuba

Jakub Hader [PL]

www.precyzja.org

Projektant doświadczeń wizualnych z Rzeszowa. Pracuje na polu sztuki generatywnej i esperymentuje z różnymi formami nowych mediów, często łącząc analogowe i organiczne efekty z komputerowym kodem. Współpracuje z muzykami tworząc live act z wizualizacjami w czasie rzeczywistym. Członek grupy Space F!ght. Jego prace prezentowane były prezentowane na wystawach i festiwalach w Polsce i za granicą, między innymi: Magmart | international videoart festival, Włochy (2013), Festiwal Przestrzeni Miejskiej, Rzeszów (2013),  BYOB, Europejski Stadion Kultury, Rzeszów (2013),  Kernel Festival 2012, Włochy (2012),WRO 2013 Pioneering Values. 15 Media Art Biennale, Wrocław (2013). 


Olivia

DJ Olivia

www.soundcloud.com/olivia-ungaro

To wyznawczyni kultu płyt winylowych, aktywna na polskiej scenie elektronicznej od 10 lat solo oraz w duecie Chrono Bross, które współtworzy z bratem Kinzo Chrome. Słynie ze świetnej selekcji muzycznej i bardzo dobrej techniki grania. Jej sety zawsze zaskakują dużą odwagą i oryginalnością, najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębie cosmic, prostotę electro i ciepło muzyki house. Grała w większości miast w Polsce oraz na wielu znaczących festiwalach m.in. Unsound Festival i Nachtdigital. Na przestrzeni lat miała okazję supportować m.in. takie nazwiska jak Legowelt, Blawan, Xosar, Nick Hoppner,  Pantha Du Prince,  Jacek Sienkiewicz. 


Radek

Radosław Rudnicki [PL/UK]

www.radek-rudnicki.net

Artysta dźwięku, ukończył kompozycję elektroniczną na University of York. Nagrodzony w 2008 roku jako jeden z najlepiej zapowiadających się kompozytorów sceny w UK. Wraz z Jakubem Haderem i projektem Space F!ght nagrodzony prestiżową nagrodą Emerging Excellence Award (2014) oraz mianowany Ambasadorem sceny jazzowej północnej Anglii (2013). W projektach Precyzji Radosław zajmuje się realizacją dźwięku, sound designem i kompozycją, regularnie koncertuje w Europie i USA.


Maria

Maria Anna Janicka [PL]

Maria Anna Janicka jest klasycznie wykształconym muzykiem grającym głównie na skrzypcach. Maria Janicka pracuje też tworząc muzyke w technice cyfrowej. Posiada licencjat zdobyty z wyróżnieniem na Uniwersytecie w Brihton w 2008 roku, na wydziale Digital Music. Pracuje na programach kreujących cyfrową muzykę jako kompozytor “Kablowa – My Audio Experience” (My Sound Experience) to instalacja dźwiękowa prezentowana na Festiwalu Audio Art w Krakowie, 2008 roku. Instalacja skupia się wokół trzech miastach – Krakowie, Brighton i Londynu i charakteryzuje przestrzeń tych miast za pomocą dźwięku. Jest to opowieść o tożsamości miasta. Janicka powodzeniem ukończyła tytuł magistra (Master of Arts) w Studio Kompozycji w Goldsmith College w Londynie w 2010 roku. Maria Janicka pracuje komponując muzykę do teatru oraz tworząc dźwiękowe instalacje. Pracuje w filmie jako jako asystent operatora dźwięku oraz samodzielnie jako operator dźwięku.