av performances

 AV :: Exosphere in. Entalpia. VJ Emiko  /11.10.2013 // 22.00 @Forum Przestrzenie

audiowizualny projekt wrocławskiej artystki wizualnej Emilii Gumańskiej – VJ Emiko, należący do kategorii eksperymentalnych video art’ów, łączący motyw ciała, jego ruch z analogowymi elementami graficznymi, którym nadaje rangę symboli. Wyrażając emocjonalne stany człowieka – medium, tworzy audiowizualny spektakl, który w połączeniu z muzyką wzmacnia wewnętrzne doznania odbiorcy. To filmowo – fotograficzne sceny wypełnione energią, ruchem, kształtem i dynamiką postaci. Za pomocą ciekawych i charakterystycznych dla niej środków wyrazu, Emiko nadaje czystą i minimalistyczną formę. Pierwszoplanowym elementem staje się emocjonalnie nacechowane ludzkie ciało przedstawione w zmysłowy, niemal oniryczny sposób w wielu przestrzennych konfiguracjach. Podczas produkcji Emiko wykorzystała zrealizowane wyłącznie przez siebie zdjęcia, animacje i materiały video.

AV :: Im2 //11.10.2013 // 23.00 @Forum Przestrzenie


AV :: P. KIRN with DR. MO /11.10.2013 // 24.00 @Forum Przestrzenie

https://soundcloud.com/peterkirn
http://pkirn.com
http://www.morishuz.com/

P. Kirn zaprezentuje dźwiękowy pejzaż abstrakcji na temat tanecznej muzyki eksprymentalnej  i ‘cinematic-techno’ oparty o kombinacje sprzętu i oprogramowania. Muzyka tworzone przez Petera charakteryzuje się różnorodnością i improwizacją. On sam wywodzi się z muzyki klasycznej, ale śmiało czerpie z wpływów muzyki tanecznej (obecnie współpracuje z weteranem muzyki techno NERK). W duecie z Dr.Mo zapowiada się wciągająca podróż przez hiperrealne tereny.


AV :: Sergio Omnidrive + Carlotta Piccinini /11.10.2013 // 01.00 @Forum Przestrzenie


AV :: Spoken word performance  – Weronika Lewandowska + plan.kton + VJ Emiko [Polska] /12.10.2013 // 21.00 @Bunkier Cafe

Słowo mówione w wersji slam z muzyką Kordiana Piwowarskiego i obrazami autorstwa Błażeja Górnickiego i VJ Emiko.


0101010+I = je suis triste et seule ici  Sergio Omnidrive and Carlotta Piccinini [Włochy] / 12.10.2013 // 22.00 @Bunkier Cafe

Fragmenty przeszłości przekształcone w nowe doświadczenia cyfrowe, które wykraczają poza potrzeby pamięci. Pamięć staje się pretekstem do poszukiwania nowej reprezentacji przeszłości, bardziej złożonej i uporządkowanej, gdzie przestrzeń i obraz stają się symbolami.


AV :: Mute Ab / Dx [Meksyk] / 12.10.2013 // 23.00 @Bunkier Cafe